Drahý řidičův omyl. Nesklopil korbu, 850 bytů bylo bez elektřiny i teplé vody

foto: PČR

Řidič nákladního vozidla zapomněl sklopit korbu a narazil do kovové konstrukce s parovodem a elektrickým vedením. Zavinil tak výpadek elektrického proudu do výtopny a přerušení dodávky tepla a teplé vody do nejméně 850 kdyňských bytových jednotek a dalších objektů. 

foto: Policie ČR

„Pětatřicetiletý muž 12. března v 15:41 hodin ve Kdyni v ulici Nádražní u budovy veřejné výtopny jako řidič nákladního automobilu tovární značky po vyložení uhlí ve skladu výtopny zapomněl sklopit zpět korbu náklaďáku a při průjezdu pod kovovou konstrukcí s parovodem a elektrickým vedením do ní korbou narazil. Vyvrátil ji ze základů, čímž poškodil elektrické vedení, parovodní a kondenzační potrubí. Tím došlo k výpadku elektrického proudu do výtopny a přerušení dodávky tepla a teplé vody do nejméně 850 kdyňských bytových jednotek a dalších objektů,“ popsala policejní mluvčí Dagmar Brožová s tím, že poškozené právnické osobě byla způsobena škoda nejméně 400 tisíc korun.

Domažličtí dopravní policisté úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti. Pachateli hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok nebo zákaz činnosti.