Doubravka už má nové vedení, starostou obvodu se stal Tomáš Soukup (ANO)

Doubravka má nové vedení radnice. Foto: Redakce

Starostou plzeňské městské části Doubravka se stal v pondělí Tomáš Soukup (ANO). Na základě koaliční smlouvy s ním povede radnici uvolněný první místostarosta Zdeněk Mádr (ODS), který stejnou funkci vykonával i v minulém volebním období. Na radnici budou dále působit i dva neuvolnění místostarostové z obou uvedených politických stran. Tím prvním je Václav Beran (ANO), který se bude zabývat sociální oblastí a druhou místostarostkou pro životní prostředí se stala Lenka Kočová (ODS).

Sedmičlennou radu městského obvodu ještě doplnili tři neuvolnění radní, Lukáš Hegner (ODS), Lenka Brodzianská (ODS) a Václav Lacyk (TOP 09). Koalici na Doubravce vytvořilo ANO, ODS a TOP 09. Členové koalice si už stanovili nejdůležitější programové priority. Patří mezi ně vedle zlepšení bezpečnosti na území obvodu rekonstrukce chátrající budovy bývalé školy a její přeměna na radnici, dále pak zvelebení rozhledny na Chlumu nebo rekonstrukce Červenohrádecké ulice.

Uvolněným předsedou kontrolního výboru se stal dosavadní starosta Doubravky Michal Chalupný (ČSSD). Sociální demokraté skončili na Doubravce tentokrát v opozici. „Předsedou finančního výboru se stal Martin Barták (ANO) a nově jsme bezpečnostní komisi povýšili na bezpečnostní výbor vzhledem k tomu, že klademe větší důraz na bezpečnostní situaci na území obvodu. V čele bezpečnostního výboru bude Jan Kakeš (ANO),“ uvedl starosta Doubravky Tomáš Soukup.

V zastupitelstvu Doubravky, které má 25 členů, patří koalici 16 hlasů. Po sedmi mandátech v něm mají shodně ANO a ODS, zbývající dva patří TOP 09.