Doubravecký projektor zahájen. Organizátoři očekávají rekordní návštěvnost

foto: V. Čermák

Doubravecký projektor, známý dříve jako Doubravecká promítačka, byl v pondělí 20. srpna slavnostně zahájen. Letní kino vyrostlo tradičně na louce u kostela Sv. Jiří  v Plzni – Doubravce.

Slavnostního zahájení se zúčastnili starosta Městského obvodu Plzeň 4 Michal Chalupný a místostarosta Zdeněk Mádr, kteří s ohledem na počasí očekávají rekordní návštěvu. A první večer to jen potvrdil. Místa k sezení byla zcela obsazená a ještě spousta diváků sledovalo německý historický film Ranhojič na zemi na dekách.

Promítání je vždy od 21 hodin a vstupné se neplatí. Během projekcí je na louce u Sv. Jiřího v Plzni – Doubravce k dispozici stánek s jídlem a pitím. Na pět promítacích dní pak naváže i tradiční a oblíbený festival Doubravecký gurmán. Obě akce pořádá ve spolupráci s Městským obvodem ÚMO Plzeň 4 – Doubravka společnost Euronova Group.

21.srpna / Sexy 40
Sandy (Catherine Zeta-Jones) je šťastně vdaná, má dvě děti a myslí, že už jí v životě nic nechybí. Jednoho dne náhodou odhalí nevěru svého manžela. Rozhodne se k radikální- mu kroku – opustí ho a přestěhuje se i s dětmi do New Yorku, najde si práci, přátele a začíná nový život.

22.srpna / Bába z ledu
Po setkání s otužilcem Broňou (Pavel Nový) začíná ovdovělá Hana (Zuzana Kronerová) pozvolna měnit svůj stereotypní život, který se doposud točil výhradně kolem jejích synů (Marek Daniel, Václav Neužil), snach (Petra Špalková, Tatiana Vilhelmová) a vnoučat.

23.srpna / 22 výstřelů
Charismatický Jean Reno jako Charly Matteï hraje ve francouzském thrilleru bývalého mafiána, který poslední tři roky vede klidný život v ústraní a věnuje se své rodině. Jednoho rána ho na parkovišti přepadnou maskovaní muži a zasáhnou 22 kulkami. On však střelbu přežije a jeho krutá pomsta na sebe nenechá dlouho čekat.

24.srpna / Hanebný pancharti
Bylo nebylo v nacisty okupované Francii… Vítejte ve Druhé světové válce podle Quentina Tarantina. Vítejte ve světě, kde historická realita ustupuje lehce brutálnímu pohádkovému vyprávění jednoho z nejkontroverznějších režisérů současnosti.