Doubraveckou přilbu vyhráli hasiči z Božkova a Bukovce

foto: ÚMO Plzeň 4

V neděli 16. září 2018 pořádal Městský obvod Plzeň 4 na Lobezských loukách již 3. ročník Dne s dobrovolnými hasiči. V rámci této akce, se konal druhý ročník hasičské soutěže pro děti Doubravecká přilba.

Na začátku všechny přivítali a mnoho zdaru popřáli starosta ÚMO Plzeň 4 Michal Chalupný společně s místostarosty Davidem Zrostlíkem a Zdeňkem Mádrem. Před zahájením samotné soutěže byly předány všem členům dobrovolných hasičů MO Plzeň 4, kteří jsou členy více jak 15 let, nové slavnostní uniformy, které jim věnoval ÚMO Plzeň 4. Pak bylo odstartováno soutěžní klání dětských družstev sborů dobrovolných hasičů. Pro malé i velké návštěvníky hasiči připravili prezentaci bohatého vybavení dobrovolných hasičských jednotek Plzně 4. Zároveň si hlavně děti mohly vyzkoušet i řadu aktivit, týkajících se požárního sportu. K vidění byla i ukázka požárního zásahu.

Na konec přišlo vyhlášení vítězů. Krásnou cenu – skleněnou hasičskou přilbu převzalo z rukou starosty ÚMO Plzeň 4 Michala Chalupného družstvo starších žáků dobrovolných hasičů z Plzně – Božkova. V kategorii mladších žáků zvítězilo SDH Bukovec. A aby to ostatním dětem nebylo líto, každý dětský účastník soutěže, byl odměněn medailí. Nakonec nechybělo ani závěrečné zahoukání všech hasičských vozů. Celá akce, která mimo jiné byla zaměřena i na nábor mladých a nových dobrovolných hasičů měla bohatou účast a to minimálně 800 dětí a jejich rodičů.