Dosud největší plzeňský festival Živá ulice odhaluje první jména

Ivan Hlas

Multižánrový festival Živá ulice bude v roce 2015 zatím největší, a to co do počtu festivalových dní i interpretů. Miro Žbirka, The Tap Tap, Ivan Hlas, DVA či Znouzectnost, to jsou první jména 4. ročníku Živé ulice. Na scénách nebudou chybět ani domácí plzeňští interpreti. Celkem 22 dní programu naplní v centru Plzně pouliční divadlo, koncerty, Djs, taneční vystoupení, food festival, Plzeň Fashion Days a mnoho dalšího.

Festival Živá ulice – Plzeňská setkání postavil letošní dramaturgii na mixu ostřílených bardů, alternativních seskupení a začínajících interpretů, oproti loňskému roku se můžete těšit i na větší počet zahraničních umělců. Na scénách v centru Plzně se během hlavního srpnového bloku vystřídají Miro Žbirka či Ivan Hlas trio. Chybět nebudou ani festivaloví Prague Conspiracy nebo Please The Trees, kteří vystoupí se sborem seniorů Elpida. Festival Živá ulice letos také přiveze The Tap Tap. „Program letošního ročníku Živé ulice bude hodně pestrý. Zvučná jména doplníme o výrazné osobnosti současné hudební scény, jakými je například uskupení DVA, jenž má za sebou koncertní turné od Spojených států přes Norsko až po Rumunsko,“ říká Matěj Halaš, dramaturg festivalu. Do Plzně přijedou mimo jiné Už jsme doma, kteří letos slaví 30 let od svého založení.

Miroslav Žbirka
Miroslav Žbirka

Na scénách Živé ulice vystoupí také plzeňští interpreti. Chybět samozřejmě nebude Znouzecnost, která se už zařadila mezi tradiční vystupující festivalu. Glajstr Duo, loňští vítězové projektu Mladá krev, který pomáhá objevovat mladé talenty z Plzně a Plzeňského kraje, si podmanilo diváky natolik, že letos opět vystoupí. Plzeňskou uměleckou scénu nebude zastupovat jen hudba, ale i další žánry. Mimo jiné se do programu Živé ulice zapojí i studenti plzeňských uměleckých škol.

Živá ulice bude jako obvykle rozdělena do třech programových bloků. Pouliční divadlo Za dveřmi je Plzeň! proběhne od 13. do 19. července souběžně s pražským festivalem Za dveřmi. Hlavní srpnový blok nabídne celkem 14 dní programu od 10. do 23. srpna. Na sedmi scénách se vystřídají hudebníci, divadelníci či Djs. Jako obvykle nebude chybět jedna scéna věnovaná dětskému programu, food festival, Plzeň Fahion Days a další doprovodný program. Živou ulici již tradičně zakončí Festival polévky. Plné kotle se na Náměstí Republiky budou vařit v neděli 6. září.