Dostanou prostor ti, co tolik nehráli, říká trenér Vrba před vstupem do domácího poháru

ilustrační/foto: FCVP

Viktoria Plzeň ve čtvrtek 11. října zahájí svou pouť českým pohárem MOL Cup na půdě třetiligového MFK Vyškov. Zápas začíná v 16 hodin.

„My hráči, kteří jsme toho zatím moc neodehráli, bereme utkání ve Vyškově jako šanci se ukázat. Všichni to budeme chtít chytit za pačesy a věřím, že nás to zároveň dovede k postupu do dalšího kola,“ prohlásil útočník Tomáš Chorý.

I trenér Pavel Vrba bere toto utkání jako šanci pro hráče z širšího kádru. „Určitě dostanou prostor ti, kteří dosud moc nehráli,“ potvrzuje s tím, že je rád, že během reprezentační přestávky může Viktoria odehrát soutěžní zápas. „Termínovou listinu máme nabitou a tento termín se nám zdálo jako nejlepší možné řešení. Nemusíme hledat žádné přípravné utkání, což je pro nás ideální,“ vysvětluje Pavel Vrba.

„Hrát zápas je určitě lepší, než jen trénovat. Navíc si zase naběhneme do zápasového rytmu, pokud nás trenér nasadí. Jsme za to, že budeme hrát, rádi,“ doplňuje Tomáš Chorý.

A jak se o nepříliš známém soupeři shání informace? „V dnešní době to je jednoduché. Z internetu máme stažené poslední zápasy Vyškova, soupeře jsme od losu sledovali a víme vše potřebné. Doufám, že to bude zajímavé utkání,“ uzavírá Pavel Vrba.