Domov Bystřice představil nové prostory včetně Snoezelenu

Domov pro osoby se zdravotním postižením Bystřice nad Úhlavou

Během uplynulých  10 měsíců se v Domově pro osoby se zdravotním postižením Bystřice nad Úhlavou uskutečnila rekonstrukce a vznikly tak nové prostory, terasa a také aktivizační místnost Snoezelen. Celková investice vyšla na 6,8 milionu korun, hrazena byla v plném rozsahu z fondu majetku zařízení.

 

Rekonstrukce probíhala za provozu, odstartována byla na jaře 2017. Došlo na bezbariérovém oddělení k úpravám vícelůžkových ložnic na šest ménělůžkových, vznikla nová společenská místnost s přístupem na wifi a také aktivizační místnost Snoezelen. Ta je určena pro postižené klienty domova, kteří ve Snoezelenu pomocí terapie zdokonalují komunikaci a věnují se relaxačním aktivitám. Dále zde vzniklo nové atrium s horní terasou právě nad novou přístavbou a také bezbariérová vana s WC se závěsným systémem.

„Stavebními úpravami, které probíhaly za plného provozu, došlo ke zkvalitnění zázemí nejen pro zaměstnance, ale především pro klienty. Při zachování kapacity domova mají klienti bezbariérové přístupy, komfortnější bydlení, ménělůžkové pokoje a také relaxační místnost k aktivizačním činnostem,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Zdeněk Honz.