Domažlická nemocnice opět zprovoznila akutní chirurgickou ambulanci

Domažlická nemocnice

Domažlická nemocnice od pondělí opět zprovoznila nepřetržitou chirurgickou ambulanci. Lůžková část oddělení je dále omezená. Je ale pravděpodobné, že nové pacienty začne přijímat v závěru týdne, popř. od příštího pondělí.

„Snažíme se vyjít maximálně vstříc chirurgickým pacientům z Domažlicka, kteří byli v uplynulých dnech odkázáni na péči v sousedních regionech, a podařilo se nám zajistit dostatek zdravotnického personálu, abychom mohli opět otevřít akutní chirurgickou ambulanci a to v nepřetržitém režimu. V provozu je od dnešního rána,“ říká ředitel nemocnice Petr Hubáček s tím, že provoz ambulance zajišťují výhradně lékaři a sestry, kteří v minulém týdnu nepřišli do styku s rizikovým pacientem. Zároveň všichni zdravotníci používají ochranné pomůcky a prostředky a provoz ambulance se řídí zpřísněnými hygienicko-epidemiologickými opatřeními.

V případě, že by bylo nutné některého z ambulantních chirurgických pacientů přijmout k hospitalizaci, byl by prozatím přeložen do Klatovské nebo Stodské nemocnice. Pouze chirurgické pacienty do 18 let může hospitalizovat dětské oddělení v Domažlicích. Lůžková část chirurgického oddělení Domažlické nemocnice zatím nové pacienty nepřijímá. Pečuje pouze o pacienty, kteří se doléčují z minulého týdne.

Většina personálu chirurgického oddělení již byla také testována na původce onemocnění Covid-19. Zatím všichni s negativními výsledky.