Domažlická burza práce až do odpoledne

Úřad práce - ilustrační foto

V Městském kulturním středisku v Domažlicích se dnes koná burza práce, na které 15 zaměstnavatelů z tohoto regionu bude až do 16 hodin nabízet zájemcům práci. Poptávka je hlavně po technických profesích jako jsou seřizovači vstřikovacích lisů, svářeči CNC, řidiči nákladních automobilů nebo zedníci. Širokou paletu volných pracovních míst najdou uchazeči i například v logistice, autodopravě či administrativě.

Součástí dnešní Burzy práce je i poradenství, které návštěvníkům poskytnou zástupci Úřadu práce ČR. Zájemci se mimo jiné dozví, jak správně napsat životopis, jaké šance mají na trhu práce v rámci jejich současné kvalifikace a praxe, jak efektivně hledat zaměstnání nebo jak jim může ÚP ČR pomoci prostřednictvím nástrojů aktivní politiky zaměstnanosti. Na burze se představí také některé střední školy a učiliště z regionu. Na své si tak přijdou i žáci základních škol a jejich rodiče.

Návštěvníci získají mimo jiné přehled o tom, co v dnešní době zaměstnavatelé v tomto regionu potřebují a o jaké profese mají především zájem. Navíc budou moci přímo na místě, bez zbytečného stresu, absolvovat přijímací pohovor. Vstup na burzu práce je pro návštěvníky zdarma.