Doma to Škodovce jde. Indiáni třemi góly za třetinu srazili Olomouc, Frodl má sedmou nulu

Od - neděle, 16. únor 2020 20:04
hokej, vráblík ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Zatímco venkovní zápasy hokejistům Škody Plzeň nevychází, na domácím ledě kosí soupeře za soupeřem. Tentokrát svěřenci Ladislava Čiháka porazili Olomouc 3:0. Všechny góly přitom padly ve druhé třetině, kdy se prosadili Roman Vráblík, Luboš Rob a Matyáš Kantner. Sedmou nulu v sezóně si připsal Dominik Frodl.

V úvodu zápasu měli Západočeši brzy k dispozici přesilovou hru, v ní toho ale moc nepředvedli a naopak byli rádi, že po návratu Irgla z trestné lavice neinkasovali. Osamocený Nahodil ale na Frodla nevyzrál. V 7. minutě zase Lukáš vychytal na druhé straně Zdráhala. Poté upadla hra z obou stran do hodně hlubokého průměru, jako první se z něj vzchopila Škodovka, která s přibývajícím časem přecijen víc tlačila. Tři vteřiny před první sirénou se z ničeho nic zjevil v mezikruží osamocený Ostřížek, Frodla ovšem tvrdou ranou neprostřelil.

Čekání na první gól pokračovalo i ve druhé třetině. Ve 22. minutě vykopl Lukáš bekhendový pokus Straky, o chvíli později zase Frodlova lapačka sebrala jistou branku Skladaného. Až ve 26. minutě udeřili domácí z nenápadné střely. Roman Vráblík po dlouhém střídání tlaku první lajny Škodovky nahodil od modré puk na branku a Lukášovi puk zaplul do sítě. Uběhla pouhá minuta a indiáni se radovali podruhé. Po vyhraném buly se k puku dostal Luboš Rob a pohotově zamířil přesně k tyči. Plzeň byla na koni a ve 32. minutě jen skvělý zákrok Lukáše sebral další branku Strakovi. O pět minut později už byl olomoucký brankář bezmocný. Skvělou práci Poura a Přikryla přetavil v gól Matyáš Kantner.

Ve třetí části se Moře nedala upřít snaha, jenže jí ke vstřelení gólu nepomohly ani dvě přesilové hry v krátké době za sebou. Západočeši zápas naprosto kontrolovali a v 57. minutě nebyli daleko od čtvrté vstřelené branky. Gulaš ale ani nadvakrát nedokázal přehodit Lukášův beton. O dvě minuty později neuspěl v úniku Kodýtek, Škodovku už to ale nemuselo mrzet. Jen potvrdila, že zápasy doma a venku jsou jako den a noc.

Jiří Hanzlík, asistent trenéra Plzně: "Nebudeme si nalhávat, že bychom předvedli skvělý výkon. Bylo tam spousta nervozity a nepřesností. Důvod byl podle mě ten, že se na nás projevila neúspěšná série venkovních zápasů. Je tam navíc spousta mladých kluků, kteří se s tím musí nějak poprat. Cenné je, že jsme i přesto našli cestu, jak zvítězit. Asi by ale ten zápas jinak vypadal, kdyby Olomouc proměnila nějakou ze svých šancí. Těžko říci, jestli se nám v nejbližší době někdo do sestavy vrátí. Honza Eberle měl otřes mozku, zkusí trénovat. Jarda Kracík určitě zatím nebude, Vojta Budík také ne, ten bude mimo na delší dobu. Vojta Němec má chřipku, tam je to otevřené."