Dojemné Bakošovo loučení. Přesídlí slovenský útočník na druhou stranu barikády?

foto: FCVP

Nedělní zápas s Baníkem byl jeho poslední. Útočník Viktorie Plzeň Marek Bakoš se rozhodl ve 36 letech pověsit kopačky na hřebík. Se západočeským klubem se ale pravděpodobně neloučí, ve Viktorii by měl působit i nadále, zřejmě v roli asistenta trenéra.

foto: FCVP

Běžela 23. minuta zápasu s Baníkem, když fanoušci rozvinuli transparent „Díky za všechno, Baky“. Symbolicky. Marek Bakoš právě s číslem 23 na zádech větral obranu nejednoho soupeře. Bakošovi sedícímu v té chvíli na lavičce asi srdce zaplesalo. Když v 63. minutě nastoupil jako střídající hráč, spustil se z ochozů obrovský potlesk doprovázený vyvoláváním jeho jména. „Je to příjemný pocit a zpětná vazba. Člověku to říká, že je fotbalem naplňoval a dokázali to ocenit. Pro mě je to největší možná pocta, že si mě zapamatovali a fandí mi. Děláte práci pro lidi, sami se tím navíc bavíte,“ uvedl Bakoš.

„Člověk si to na hřišti nepřipouští, ale jakmile rozhodčí odpískal konec a uvědomil jsem si, že to jsou moje poslední hráčské chvíle, tak se to ve mně spustilo. Slovy se strašně těžko vyjadřuje, na co jsem myslel, vlastně si to ani moc nepamatuju. Bylo mi to smutno. Najednou to na mě padlo a emoce začaly pracovat. Nepopsatelné, nic takového se mi ještě nestalo,“ prohlásil po zápase Bakoš.

Do Plzně přišel slovenský útočník v roce 2009 z Ružomberoku. Od té doby si jen na rok a půl odskočil do Liberce a loni na podzim na hostování do Trnavy. S Viktorií získal čtyři mistrovské tituly a dva domácí poháry a byl u všech tří účastí v základní skupině Ligy mistrů. „Chtěl jsem svoji kariéru ukončit s maximálním nasazením, tomu jsem věnoval všechno. Samozřejmě člověk o takových věcech přemýšlí, začalo to už pár let zpátky. Existují určité možnosti, ale vyřešené to ještě není. Pravděpodobně bych ale měl zůstat v Plzni, ještě se to musí doladit, pak se to fanoušci dozvědí,“ dodal Bakoš, který nevyloučil také možnost exhibičního rozlučkového zápasu. „Uvidíme, jak se to vyvine. Teď na to odpovědět neumím. Časově se to nepodařilo dát do kupy, abychom to oznámili trochu dřív. Byla to moje chyba, do poslední chvíle jsem si to pořád rozmýšlel, jestli budu pokračovat v profesionální kariéře. Lidé se to mohli dozvědět dřív. Věřím, že svého rozhodnutí nikdy nebudu litovat,“ dodal Bakoš.