Dobročinný koncert pro Štefana s dražbou pokladů hradu Kašperk

foto: kasperk.cz

Dobročinný koncert s dražbou na podporu Štefana Kanaloše z Kašperských Hor se uskuteční v sobotu 12. srpna od 19.00 hodin na nádvoří hradu Kašperk. Štefan po dopravní nehodě v roce 2016 ochrnul a zůstal upoután na invalidní vozík. On a jeho rodina se proto neobejde bez speciálně upraveného automobilu s plošinou umožňující nástup a výstup z vozidla.

Večerem bude provázet moderátor Michal Jančařík, který se rozhodl Štefanovi pomoci. On sám má velké zdravotní potíže a se Štefanem Kanalošem se seznámil během rehabilitačním pobytu v Kladrubech.

Kastelán Zdeněk Svoboda dodává: „Štefana s jeho ženou Janou jsem oddával u nás na hradě Kašperku, v podstatě na tom samém místě, kde se bude konat koncert.  Když jsem se dozvěděl o potřebě sehnat peníze na nákup speciálního vozu, věděl jsem, že je třeba něco udělat. Spojil jsem se se Štefanovým synem Martinem, vynikajícím hudebníkem, a začali jsme připravovat tento koncert. Štefan požádal svého kamaráda z léčebného pobytu v Kladrubech Michala Jančaříka, zda by také přijel. Michal neváhal ani minutu a rozhodl, že bude program moderovat. Mimochodem, s Michalem jsme na tom samém místě točili před několika lety rozhovor do jeho pořadu Cyklotoulky.  Těším se na akci a věřím, že se sejdeme v hojném počtu za pozitivní atmosféry lidské solidarity a vybereme dostatek financí na pomoc Štefanovi a jeho rodině.“

Účinkují: South Bohemia Saxophone Quartet

Martin Kanaloš – klarinet, saxofon

Markéta Týmlová – klavír

Václav Franz – euphonium

Magdaléna Malíková – saxofon

Marek Buble – saxofon

Návštěvníci se mohou těšit na zazní díla klasických i filmových autorů v neopakovatelné atmosféře nádvoří hradu Kašperk při západu slunce kamenných zdí se skvělou akustikou:

J.S. Bach, G. Puccini, G. Rossini, P. Sparke, F. Sinatra, Rey Charles, E. Bernstein a další.

Diváci budou mít možnost „vydražit“ velice atraktivní ceny, jako například prohlídku s kastelánem při západu slunce, láhev hradního vína s osobním věnováním známé osobnosti apod.

Všichni účinkující vystupují bez nároku na honorář, který spolu s vybranou částkou za vstupné bude poukázán rodině Štefana Kanaloše jako příspěvek k nákupu tolik potřebného speciálně upraveného vozu.