Dobročinná akce pomůže nemocným dětem, zapojili se i známí cyklisté

Cyklista Roman Kreuziger se zapojil do charitativního bazaru.

Ve středu 1. května se v plzeňské Papírně na Slovanech uskuteční první dobročinný cyklo bazárek, kde si návštěvníci budou moci pořídit nové i bazarové vybavení na kolo a přispět na kardiologické pacienty Dětské kliniky FN Plzeň.

„Prodej bazárku začíná v 16 hodin, ale už od 14 hodin budeme v kavárně Papírna připravovat prodejní stoly a nabízené zboží. V době příprav budeme k dispozici i zájemcům, kteří chtějí do prodeje nějakým kouskem z cyklistické výbavy přispět,“ říká Vendula Mirošovská, autorka projektu.

Většina zboží na bazárku bude označena cenovkou s vyznačenou sumou, která poputuje přímo na Dětské oddělení FN Plzeň a poslouží k nákupu monitorů pro kardiologické pacienty. „Mohli jsme uspořádat vcelku obyčejný prodejní bazar, ale v kontextu s názvem naší organizace, Bikeheart (v překladu bikerské srdce), jsme se rozhodli dát celé akci větší smysl a pomoci malým pacientům, kteří mají se srdíčkem větší či menší problémy. Do akce se nám podařilo zapojit i cyklistické prodejny z Plzně a okolí, známé osobnosti české i světové cyklistiky, jako je Roman Kreuziger nebo Milan Spěšný a zaměstnance české centrály Specialized Bicycles, kteří do prodeje věnují pár pokladů,“ dodává Vendula Mirošovská. Vstupné na akci bude dobrovolné ve výši 20 Kč.