Dobře vybavená Kutílna otevřela nové možnosti

Už od letošního léta je v provozu  zbrusu nově vybavená dílna v denním Stacionáři Diakonie Klatovy – Kutílna. Její název je odvozen od faktu, že tato dílna bude svým zaměřením a vybavením sloužit především mužům, a tak není divu, že si ji sami klienti právě takto pojmenovali. Se zařízením pomohlo samotné město Klatovy, ale i několik dalších institucí.

„V našem stacionáři se vždy pracovalo, ale jak to tak bývá, tak práce probíhala v provizorních podmínkách jako například na pomalovaném rozkládacím jídelním stole. Finanční dar z Klášterního bazaru byl pro nás obrovský vánoční dárek a sto jedna tisíc neskutečná částka,“ uvedla pracovnice stacionáře Jana Petrusová.

Z výtěžku nejdříve pořídili pět vysokých pracovních stolů, u kterých se bude pracovat ve stoje. Jak si ve stacionáři pochvalují, alespoň částečně tak budou pracovat i na fyzické kondici svých klientů.

„Co jsme také nutně potřebovali byly skříně na ukládání jak výrobků, tak nářadí a materiálu. Celkově nábytek do dílny stál osmdesát tisíc a k němu jsme nakoupili ještě lupínkovou pilu na vyřezávání, elektrickou pilu, brusku, aku šroubovák a v neposlední řadě dva kufry s kompletním nářadím pro domácnost. Jsme moc rádi, že díky novému vybavení se otevře zase „další svět“ pro naše klienty. K takovýmto praktickým věcem se často ani doma nedostanou,“ popsala vedoucí Stacionáře Iveta Koutná.

Pro děti a mládež tady také nabízejí řadu služeb jako např. krizovou pomoc nebo pomoc při řešení každodenních situací. Provozují pro ně i kluby. Služba Adite pro náhradní rodiny vnímá náhradní rodinnou péči jako příležitost a šanci pro ohrožené děti. Jejím posláním je doprovázet pěstounské rodiny při vytváření bezpečného a harmonického prostředí pro zdravý vývoj dětí.