Dobřanské zuškování svede dohromady celý region

Vozembach Dobřany

Společný festival základních uměleckých škol z plzeňského  regionu se uskuteční v sobotu 26. května od 13 do 20 hodin na náměstí T.G.M. v Dobřanech pod názvem Dobřanské zuškování. Akce, které se zúčastní základní umělecké školy z Dobřan, Holýšova, Nýřan, Stodu a Třemošné, má být zahájením nové tradice společného setkávání, tvoření, muzicírování „zušek“ z Plzeňska. Pořádá ji Místní akční skupina Radbuza za finanční podpory Operačního programu výzkum, vývoj, vzdělávání.

Dobřany – náměstí, foto: dobrany.cz

Jedním z cílů festivalu je představit aktivity základních uměleckých škol široké veřejnosti a ukázat tak, jak důležitou a nezastupitelnou úlohu mají tyto školy v českém vzdělávacím systému. Nicméně hlavním smyslem akce je společně strávit příjemné sobotní odpoledne ve společnosti hudebníků a hudebních souborů z výše uvedených ZUŠ. Hudební program proběhne na dvou pódiích, která budou na dobřanském náměstí umístěna proti sobě. Když na jednom z podií vystoupení skončí, tak na druhém další vystoupení začne. Nevzniknou tak žádné prostoje v programu spojené s přípravou vystoupení. Pokud si návštěvníci budou chtít od hudebních vystoupení oddechnout, tak se mohou v rámci výtvarných workshopů zapojit do tvorby velkoformátového obrazu na téma Podvodní svět a vyzkoušet si tak různé druhy výtvarných technik. Pro žíznivé a hladové budou připraveny stánky s občerstvením.

Samotný kulturní program začíná od 13 hodin, nicméně žáci zapojených základních uměleckých škol se sejdou již dopoledne ke společným uměleckým dílnám. Při odpoledním programu pak budou k vidění výstupy z dopolední výtvarné umělecké dílny. Vyvrcholením odpoledního programu bude společné vystoupení lidových souborů Máječek (Nýřany), Stodský dudáček (Stod), Třemcha (Třemošná) a (Dobřany), které si své závěrečné číslo připraví také v rámci dopolední umělecké dílny.