Dobrá zpráva pro některé hasiče. Dostanou přidáno

Od 1. července budou všichni výjezdoví hasiči zařazeni do 1. skupiny rizika. V praxi to znamená zvýšení platů včetně odměny za služební pohotovost o tisíc korun měsíčně. Novinka se týká celkem 6 500 příslušníků hasičského sboru.

„Po opakovaném jednání s odbory napravujeme historickou nerovnost mezi sbory. Hasiči, kteří denně nasazují svůj život při výjezdech, jsou zařazeni ve 2. skupině rizika, přitom všichni policisté v přímém výkonu jsou v 1. skupině rizika,“ upřesnil ministr vnitra Milan Chovanec, podle jehož slov není pro letošek nutné navyšovat rozpočet resortu, jelikož na toto navýšení budou využity prostředky ve výši 39 milionů korun z vnitřních úspor. „Částečně tím i napravujeme krok Nečasovy vlády, která v rámci úspor sebrala všem hasičům v průměru 3 548 korun,“ zdůraznil

Brigádní generál Ryba pak poděkoval ministru vnitra za řešení, kterým umožnil převedení části hasičů do 1. skupiny rizika a které podle něj přispěje ke stabilizaci hasičského sboru. „Jejich práce je opravdu velmi náročná, nejenom po fyzické, ale i psychické stránce. Kromě toho se hasičům neustále rozšiřuje portfolio zásahů a jejich počet, ke kterým vyjíždějí,“ řekl Ryba.