Dobrá zpráva, komentuje odvolání ministra Mládka plzeňský europoslanec

foto: top09.cz

„Dobrá zpráva, nepochybně,“ napsal na Facebook plzeňský europoslanec Jiří Pospíšil (nestraník za TOP 09) v reakci na premiérovo oznámení, že odvolá ministra průmyslu Jana Mládka. „Ministr Mládek škodil spotřebitelům a nadbíhal mocným firmám, zejména mobilním operátorům,“ dodal Pospíšil.

Premiér Bohuslav Sobotka chce odvolat ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka z ČSSD. Předseda vlády to oznámil po pondělním jednání vlády. Vadí mu, jak se v poslední době Mládek stavěl k situaci s mobilními operátory.

Plzeňský europoslanec dlouhodobě sleduje dění kolem roamingu a nešetří kritikou ministerstva průmyslu a obchodu. Zpravodajský portál Plzen.cz jeho reakce zveřejnil před pár dny (7/2 17). „Nejde se ale zbavit pocitu, že odvolání už mělo přijít dávno. Nejpozději po podzimních senátních volbách, ve kterých Mládek jasně prohrál. Doufám teď aspoň, že nový ministr bude mít k českým spotřebitelům trochu jiný přístup,“ přeje si Jiří Pospíšil.

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) slíbil, že ve čtvrtek předá žádost na odvolání Mládka prezidentovi. Miloše Zemana chce zároveň jako prvního seznámit s tím, kdo by měl ministra nahradit. Spekuluje se o tom, že novým šéfem průmyslu by mohl být státní tajemník pro evropské záležitosti a vládní koordinátor pro digitální agendu Tomáš Prouza.