Dobrá zpráva. Hokejista Němec bude propuštěn z nemocnice

foto: HC Škoda Plzeň

Plzeňský útočník Vojtěch Němec, který včera utrpěl po nárazu na mantinel v zápase s Olomoucí otřes mozku, bude dnes propuštěn z nemocnice. Dobrou zprávu potvrdil klub HC Škoda Plzeň.

K nešťastnému zákroku na Němce došlo v páté minutě zápasu 48. kola hokejové extraligy mezi Plzní a Olomoucí. Olomoucký Jan Švrček forvarda Škody nepříjemně dohrál a Němec upadl nekontrolovaně na mantinel. Už během zápasu mluvčí klubu Lucie Mužíková potvrdila, že měl zapadlý jazyk a utrpěl otřes mozku. Závažnější zranění mělo definitivně vyvrátit vyšetření v nemocnici. Dnes přišel klub s dobrou zprávou. „Vojta Němec má prozatím nařízený minimálně týden absolutního klidu. Zároveň je v kontaktu s kabinou indiánů a děkuje všem, především plzeňským fanouškům, za vyjádření podpory a všechny pozdravuje,“ uvedl v prohlášení klub.

Třiatřicetiletý šikula, který na západ Čech přišel před aktuální sezónou, odehrál v modrobílém dresu sedmačtyřicet utkání. Nasázel jednadvacet branek a přidal třináct asistencí. Dalších osm bodů (4+4) nasbíral Němec v Lize mistrů. V únoru pak oznámil, že v Plzni se rozhodl zůstat i v příští sezóně.