Dobrá zpráva: Fakultní nemocnice v Plzni dostala dotaci, nový chirurgický pavilon bude

Plzeňská Fakultní nemocnice získala státní dotaci ve výši 1,4 miliardy korun na nový chirurgický pavilon. Dobrou zprávu potvrdil ředitel nemocnice Václav Šimánek. Celková kapacita pavilonu, který by mohl být hotový do konce roku 2022, bude 400 lůžek.

Nový chirurgický pavilon bude stát v areálu na Lochotíně, na místě současného parkoviště a starého heliportu. „Naším cílem je zavést na Lochotíně režim v toku pacientů tak, abychom oddělili akutní od plánovaných příjmů. Ty akutní navíc rozdělíme na interní a chirurgické. Pacienti s chirurgickými problémy budou jezdit do malého parkovacího domu chirurgického pavilonu, pacienti s interními problémy budou vjíždět dovnitř do areálu a půjdou do právě rekonstruovaného pavilonu C, a plánování pacienti zajedou taktéž do areálu a využijí pavilon B,“ uvedl Šimánek s tím, že v novém chirurgickém pavilonu vznikne urgentní příjem pro chirurgické pacienty, přesunou se tam kliniky ortopedická, chirurgická, neurochirurgická a urologická, a zároveň také ARO. Jedno patro pak bude zahrnovat dětskou ortopedii a chirurgii.

Aktuálně nemocnice chystá výběrové řízení na projektanta. „Myslím, že tak velká budova se všemi technologiemi se bude přibližně tři čtvrtě roku kreslit. Pak v co nejkratší době vyhlásíme výběrové řízení na zhotovitele,“ doplnil Šimánek. První pacienty by mohl nový chirurgický pavilon přijmout už v roce 2022. Nejzazším termínem pak je rok 2023.