Do Svojšína na pouť, srandamač i na koncerty

Zámek Svojšín, foto: www.svojsin.cz

Pouť sv. Petra a Pavla se o nadcházejícím víkendu bude konat ve Svojšíně na Tachovsku. V průběhu obou dnů návštěvníci zavítají jak na zámek, tak do místního kostel nebo na místní fotbalové hřiště, kde se v neděli odpoledne odehraje Tradiční fotbalový „Srandamač“.

Zahradní slavnosti na zámku Svojšín

Kulturní programová sobota 30. června začne už v 10 hodin otevřením hned několika  výstav na zámku – Dobové fotografie, původní obrazárna, Kouzlo loutek na svojšínském zámku nebo  Založení Sboru dobrovolných hasičů Svojšín, který slaví 130 let. V 11 hodin je připravena Mše svatá českoněmecká v kostele sv. Petra a Pavla. Odpolední program na místní návsi zahrnuje vystoupení dechovky Hájenka, koncert Hudebníků od svatojakubského kůru z Kladrub, na nádvoří zámku se chystá  Divadlo z bedny, které uvede  hru O Ježibabě.

Neděle bude opět patřit  zámeckým výstavám, přístupné budou i  zahrada a park. Ve 14 hodin odstartuje koncert skupiny QuoVadis (christian-folk) v kostele sv. Petra a Pavla. Po celou dobu poutě je zajištěno občerstvení, lunaparky a stánky.