Do soutěže Stavba roku Plzeňského kraje se přihlásilo 32 staveb

Autobusový terminál v Plzni. foto: M. Osvaldová

Právě v těchto dnech navštěvuje odborná porota stavební díla, která se přihlásila do soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2018. Letos je jich celkem 32, o čtyři více než v minulém ročníku. Soutěží se ve všech sedmi kategoriích, nejčetněji jsou zastoupené novostavby a rekonstrukce budov. Po prohlídce staveb odborná porota udělí nominace na titul Stavba roku Plzeňského kraje 2018.

S přihlášenými stavbami se po uzávěrce seznámila sedmičlenná odborná porota, složená z architektů, stavebních inženýrů a techniků. Předsedou poroty byl zvolen Miloslav Michalec, vedoucí odboru regionálního rozvoje Plzeňského kraje. Porota má letos mezinárodní přesah díky účasti česko-vlámského architekta a urbanisty Jiřího Klokočky, který po emigraci působí jako samostatný autorizovaný architekt v Belgii, kde zastával také pozici urbanisty měst a obcí a spoluzakládal magisterský obor urbanismu.

„Mám velikou radost, že se město Plzeň a celý plzeňský region stále více rozvíjejí a že jsou tak vytvořeny příjemné podmínky k žití pro všechny, tedy i pro naše zaměstnance. Svědčí o tom také skutečnost, že se do soutěže o Stavbu roku Plzeňského kraje letos přihlásilo 32 staveb, což je o 4 více než v loňském roce,“ uvedl Stephan Kronmüller, zakladatel a jednatel firmy EUROSOFTWARE s.r.o., která je partnerem Stavby roky Plzeňského kraje 2018.

Všechny přihlášené stavby porotci navštíví a po důkladném posouzení udělí nominace na titul Stavba roku Plzeňského kraje 2018. Nominované stavby se budou ucházet také o další ceny soutěže, kterými jsou například Cena hejtmana Plzeňského kraje, Cena primátora města Plzně nebo Cena Krajské hospodářské komory Plzeňského kraje.

Nominace budou zveřejněny 9. května, kdy začne veřejné internetové hlasování. To rozhodne o vítězi Ceny veřejnosti. Vítězné stavby budou vyhlášeny a ceny předány na slavnostním galavečeru 12. června 2019 v Měšťanské besedě v Plzni.