Do přípravy hokejové Plzně se zapojí dva mladí reprezentanti

Foto: Ronald Hansel / Juniorský hokej

Mládežničtí reprezentační útočníci Radek Mužík a Filip Přikryl se budou pro první část přípravy na novou sezónu hlásit u plzeňského A týmu. „Jsme rádi, že se k nám oba kluci připojí. Navíc se jedná o naše odchovance. S Filipem jsme domluvení, že by u nás zůstal i po skončení přípravy,“ říká Tomáš Vlasák, sportovní manažer HC Škoda Plzeň.

Kapitán českého národního týmu z posledního mistrovství světa osmnáctiletých Radek Mužík je odchovancem plzeňského hokeje, kam v 5. třídě přešel ze svých rodných Klatov. V mládeži hokejových indiánů vždy platil za produktivní stálici a zvlášť povedená byla sezóna v mladším dorostu 2016/17, kdy si v 35 zápasech základní části připsal 98 kanadských bodů. Před loňským ročníkem, tj. 2018/19, dostal nabídku jednoletého angažmá ve švédské Luleå HF. Zde hrál, stále jako člen „dorosteneckého“ týmu, stabilně za juniory a v 38 zápasech si připsal 22 kanadských bodů.

Filip Přikryl je čerstvě osmnáctiletý útočník, který rovněž reprezentoval národní barvy na posledním mistrovství světa své věkové kategorie ve Švédsku. Rodák z Rokycan se před minulou sezónou rozhodl pro roční zkušenou v kanadské juniorce – v soutěži QMJHL oblékal dres Saint John Sea Dogs a v 67 duelech si připsal 31 kanadských bodů.