Do Plzně se sjela vinařství z celé republiky. Festival vína lákal i přes nepříznivé počasí

foto: V. Čermák

Jarní část 4. ročníku Plzeňského festivalu vína proběhla v pátek a v sobotu 26. a 27. dubna 2019 v Kopeckého sadech v Plzni v prostoru U Branky. Představilo se 20 malých a středních vinařství z Moravy a z Čech. Akce se konala pod záštitou primátora města Plzně Martina Baxy.

V rámci kulturního programu vystoupila Cimbálová muzika Majerán pocházející z jihomoravského Blanska a plzeňské kapely Ocho Ríos a The Dixie Hot Licks. Obohacením festivalu bylo i vystoupení děvčat z Victoria Talent Academy z Clumčan a působící i v Krašovská Aktivity centrum Plzeň.

Festivalem provázeli moderátor Luděk Holý a sommeliér Jiří Hudec. Sehraná dvojice návštěvníkům představila všechny přítomné vinaře, doporučila nejzajímavější vzorky a současně se podělila o něco ze svých bohatých znalostí.

Areál byl oba dny otevřen od 12:00 do 22:00. Vstupenky byly k zakoupení na místě za cenu 100 korun na den V ceně byly zbrusu nové degustační sklenice, vyrobené ve sklárně ve Světlé nad Sázavou a katalog vinařství Revitalizovaná byla gastronomická zóna.

Areál v Kopeckého sadech v prostoru U Branky byl po oba dva dny, a to i přes mimořádně nepříznivé počasí, plný lidí, kteří se skutečně dobře bavili a festival si doslova užívali.

Více fotek si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.