Do Plzně se sjede badmintonová elita. Hala Lokomotivy hostí mistrovství republiky

foto: P. Růžička

Městská hala Lokomotiva hostí od pátku 1. do neděle 3. února mistrovství republiky v badmintonu. O tituly bude bojovat 115 hráčů a hráček.

Mistrovství republiky bude zahájeno v pátek v 11 hodin, po celý den pak budou probíhat souboje 1. a 2. kola ve všech disciplínách. V sobotu od 9 do 13 hodin se odehrají čtvrtfinále, od 14 do 19 semifinále. O tituly se bude bojovat v neděli od 10 do 14 hodin. Součástí mistrovství bude také exhibice v para-badmintonu v podání Lukáše Šembery. Ta se uskuteční v sobotu od 12 do 14 hodin.

Vstupenky pořídíte za 80 korun za den, permanentka na všechny tři dny vyjde na 150 korun. Děti do 15 let mají vstup zdarma.

Obhájí titul Plzeňák Louda?
Loni se stal senzačně mistrem republiky, letos ale plzeňský Jan Louda bojuje po podzimní autonehodě se zdravotními problémy, a tak určitě nebude patřit k favoritům. „Před půl rokem bylo mistrovství republiky jedna z priorit, teď je pro mě priorita být 100% zdravý a zase skákat po kurtu jako srnka,“ prohlásil Louda, který nastoupí pouze ve dvouhře. „Po tom, co jsem prožíval před půl rokem, kdy jsem byl šťastný za to, že jsem se po třech dnech ležení mohl postavit na nohy, tak nějaký tlak okolí ztrácí smysl. Jsem šťastný za to, že nastoupím na kurt a zase si zahraji ten milovaný badminton,“ doplnil.