Plzeň hostí setkání nádherných vozů Alfa Romeo

foto:: Webphoto media SEO Plzeň

Alfa Romeo klub Plzeň za podpory městského obvodu Plzeň 1 pořádá setkání Alfa Romeo PILSEN 2017.  Letos se sjedou 2. září v Autokempu Ostende v Plzni – Bolevci.

Akce bude mít bohatý doprovodný program v podobě výstav, soutěží a podobně. Vozy, a to jak současné, tak historické, se budou sjíždět na Bolevák už v pátek, hlavní program zde proběhne v sobotu. Pro diváky bude jistě zajímavá i sobotní spanilá jízda ve 12:00 hodin z autocampu Ostende do Rokycan s cílem ve Vojenském muzeu na demarkační linii. Fotogalerii z jednoho z minulých ročníků najdete zde.

Alfa Romeo je italský výrobce automobilů. Od roku 1986 je Alfa Romeo členem Fiat SpA. Společnost se původně nazývala ALFA, což je akronym pro Anonima Lombarda Fabbrica Automobili (přeloženo: Automobilová továrna Lombard, veřejná společnost). (První logo: [1]). V roce 1915 získal podnikatel Nicola Romeo ve firmě většinový podíl a vedoucí pozici. V roce 1918 převzal celou firmu a jeho podniky se přejmenovaly na „Società Anonima Italiana Ing. Nicola Romeo“. A.L.F.A. se v roce 1920 přejmenovala na současný název Alfa Romeo. (Wikipedia)