Do Plzně přijede 1300 fanoušků Anverp, policie je v pozoru

foto: Policie ČR

Speciální opatření připravují policisté na odvetný zápas třetího předkola Evropské ligy mezi Plzní a belgickými Antverpami. Muži zákona budou dohlížet na veřejný pořádek před, během a samozřejmě i po skončení fotbalového utkání, které se hraje v Doosan Areně 15. srpna od 20 hodin.

Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje v této souvislosti přijalo bezpečnostní opatření, při kterém se policisté budou zaměřovat na zajištění klidu a veřejného pořádku a budou dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu, a to nejenom v okolí samotného fotbalového stadionu, ale i na celém území plzeňské metropole. Cílem bezpečnostního opatření bude zajistit bezproblémový průběh této akce. Do opatření jsou zapojeni kolegové ze služby pořádkové policie, ze služby dopravní policie, ze služby kriminální policie a vyšetřování, cizinecké policie včetně kolegů z antikonfliktního týmu i policistů z oddělení služební kynologie. Je pravděpodobné, že se fanoušci sejdou na náměstí Republiky v Plzni, proto v této souvislosti upozorňujeme na možná krátkodobá omezení motoristů a posílený výkon policistů. Policisté budou samozřejmě monitorovat pohyb fanoušků obou klubů a zajišťovat jejich doprovod ke stadionu. „Pozornost z naší strany bude věnována vlakovému i autobusovému nádraží a příjezdovým trasám do Plzně. Při realizaci bezpečnostního opatření plzeňští policisté úzce spolupracují i s pořadatelskou agenturou. Před utkáním, v jeho průběhu i po jeho skončení budou policisté monitorovat situaci za využití mobilního monitorovacího centra. K dispozici v rámci opatření máme policejní vrtulník a i tzv. Schengenbus,“ popsala policejní mluvčí Ivana Jelínková.

Policisté budou samozřejmě monitorovat všechny příjezdové cesty do Plzně. Podle předběžných informací by mělo dorazit přibližně okolo 1300 fanoušků belgického týmu Royal Antverpy FC.

Podle Jelínkové mohou vzniknout problémy s parkováním. „Doporučujeme tedy zaparkovat vozidla v okrajových částech města Plzně a do centra se dopravit městskou hromadnou dopravou nebo pěšky. V parkovací domě Na Rychtářce bude omezený počet míst k parkování pro fanoušky FC Viktoria Plzeň. Parkování nebude možné ani na Denisovo nábřeží v Plzni a v ulici Dřevěná. Z důvodu zachování bezproblémové dopravní situace žádáme všechny, kteří přijedou na utkání, aby dbali pokynů policistů,“ dodala mluvčí policie.