Do Plzně dorazí horkokrevní Chorvaté. Chystají se bezpečnostní manévry

ilustrační/Foto: M. Osvaldová

Několik desítek policistů bude dohlížet na veřejný pořádek a bezpečnost v dopravě ve čtvrtek 14. února, kdy se v Plzni odehraje zápas Evropské ligy mezi domácí Viktorií a Dinamem Záhřeb.

„V pohotovosti budou již od ranních hodin policisté z řad pořádkové policie, cizinecké, dopravní i kriminální služby, kteří budou dohlížet na dodržování veřejného pořádku a bezpečnosti nejen v bezprostředním okolí fotbalového stadionu. Do policejního opatření budou nasazeni i členové antikonfliktního týmu a v terénu budou i psovodi se služebními psy. V blízkosti sportoviště pak budete moci spatřit též i kolegy z oddělení služební hipologie Krajského ředitelství hlavního města Prahy,“ uvedla policejní mluvčí Iveta Kořínková.

Pohyb příznivců obou klubů bude po plzeňské metropoli policie pečlivě monitorovat. Zaměří se při tom na centrum města Plzně a především i na restaurace a bary. „Před zápasem, v jeho průběhu a po jeho skončení budeme průběžně shromažďovat a vyhodnocovat aktuální informace i pomocí mobilního monitorovacího centra. Zápas s sebou nese i určitá rizika, lze předpokládat, že ze strany některých neukázněných příznivců klubů a diváků by mohlo dojít k narušení veřejného pořádku,“ sdělila Kořínková.

Pozornost bude věnována i autobusovému nádraží a rovněž osobní dopravě. Policisté samozřejmě budou monitorovat i všechny příjezdové cesty do Plzně. Podle předběžných informací by mělo dorazit přibližně kolem 1000 fanoušků fotbalového týmu GNK Dinamo Záhřeb. Někteří fanoušci by měli přicestovat svými osobními motorovými vozidly a dodávkami.

„Z důvodu zachování bezproblémové dopravní situace žádáme všechny, kteří přijedou na utkání, aby dbali pokynů policistů a se svými vozy parkovali na vyznačených místech. Vzhledem k tomu, že parkovací dům Na Rychtářce bude v den utkání od 17.00 hodin vyblokovaný a fanoušci v něm nebudou moci parkovat, proto si raději zajistěte parkování na jiném místě. Parkování také nebude možné na Denisovo nábřeží v Plzni a v ulici Dřevěná. Doporučujeme tedy zaparkovat vozidla na okrajových částech Plzně a do centra se dopravit městskou hromadnou dopravou. Pivovarská láva do Štruncových sadů bude uzavřena. Přístup k sektorům T10 a T11 bude směrem od fanshopu,“ dodala mluvčí.