Do Plzně dorazí české pěvecké hvězdy. Konat se bude tradiční Žebřík

ilustrační

Druhý březnový pátek bývá v českém hudebním kalendáři každoročně vyhrazen Hudebním cenám Žebřík a nejinak tomu bude i letos – 10. března se do plzeňského DEPA2015 sjede špička domácí scény na šestihodinový ceremoniál okořeněný exkluzivním koncerty předních interpretů. Od 19 hodin se postupně představí Thom Artway, Slza, Tomáš Klus, Ivan Mládek & Banjo Band, Dan Bárta se skupinou Alice a Vypsaná fixa.

Iva Pazderková Jakub Kohák 11-16 by Tomáš KlímaBěhem večera, který tentokrát moderují Jakub Kohák a Iva Pazderková, se bude předávat 27 cen v devíti vyhlášených kategoriích. O výsledcích rozhodovali hudební fanoušci na webu Anketazebrik.cz. Nejvíc nominací sesbírali Tomáš Klus, Ewa Farna, Slza, Kryštof, Michal Hrůza, Jelen, Hentai Corporation, UDG  i David Koller. „Tomáš Hanák má dost aktivit, takže jsme se na to nespoléhali. Domluvili jsme se, že to nebudeme lámat přes koleno. Neměl pocit, že by to mohl dělat na 100 procent. Bára Poláková by zase nezvládla takovou porci, je těsně před porodem. S Jakubem Kohákem se známe dlouho, jezdil na Žebřík dlouho jako režisér videoklipů. Akce se mu líbí. Oslovili jsme Aňu Geislerovou, ale ta je vytížená s natáčením. Jako druhé jméno tedy padlo Iva Pazderková. S Kubou se znají, je důležité, aby byli na pódiu sehraní,“ vysvětlil změnu moderátorské dvojice ředitel cen Žebřík Jarda Hudec.

Udílet se bude i speciální ocenění magazínu iREPORT, které v minulosti obdrželi např. Richard Müller, Miro Žbirka, No Name, Chinaski, Tata Bojs, David Koller, Dan Bárta, Glenn Hughes, Ashley Slater nebo Michal Pavlíček. Autorem originálních sošek je opět renomovaný sochař Václav Česák.

Line-up večera má v mnoha ohledech punc exkluzivity. „Každé vystoupení bude něčím výjimečné, například Tomáš Klus na Žebříku odstartuje jarní Recyklus tour, půjde o jediný západočeský koncert. Vypsaná fixa zde pokřtí a přehraje zbrusu nové album. Po delší době uvidíme Dana Bártu s Alicí a poprvé na Žebříku zazní zlidovělé hity Ivana Mládka. Kromě dalších účinkujících se na hlavní scéně objeví ještě jeden atraktivní host, ale toho si necháme jako překvapení“, přiblížil Hudec.

Na druhé scéně se odehraje tzv. Red Bull Saurus showcase. Od 23 hodin se na ni představí špičkoví DJs: Friky, Five, Czech a Roxstar. Djská stage bude mít speciální aranžmá, bude se hrát přímo ze střechy speciálního Land Roveru, a to až do páté hodiny ranní!

Poslední série vstupenek v ceně 390 Kč je v obvyklých předprodejích: http://www.ireport.cz/clanky/akce-special/21567-hudebni-ceny-zebrik. VIP passy v ceně za 990 Kč zahrnují přístup do VIP lounge, parkování v areálu, bezplatnou konzumaci (pivo, víno, nealko) a další benefity.