Do plzeňské Šeříkovky míří někdejší zpěvák Iron Maiden

Blaze Bayley (UK) & Thomas Zwijsen

Bývalý zpěvák Iron Maiden Blaze Bayley se po úžasném turné Acoustic World Tour 2013 opět rozhodl vyrazit do světa s akusticky pojatými písněmi. V doprovodu holandského kytaristy Thomase Zwijsena se představí ve středu 21. listopadu v Kulturním domě Šeříková v Plzni.

Jde o jedinečnou příležitost slyšet písně anglického zpěváka v jejich nejčistší podobě. Zajisté se dočkáme skladeb z akustického EP Russian Holiday, které je pro tento program jako stvořené, i některých starších pecek. Hostem koncertu bude folk-metalová kapela Melissa. Její tvorba je inspirovaná keltskou a středověkou muzikou i vážnou hudbou.

23. 11. 2018 / Špejbl’s Helprs – Tribute to AC/DC

Dostat AC/DC do Plzně do KD Šeříková? Při troše fantazie žádný problém. Špejbl’s Helprs jsou velmi pozitivně přijímaným tributem této rockové klasiky. Právě hudba kultovní australsko-skotské formace AC/DC, při jejímž poslechu většina z nás prožívala své první rockerské sny již v období povinné školní docházky, je srdcím muzikantů ze Špejbl’s Helprs nejbližší. Velkou devizou skupiny je zpěv v podání Petra Průši, který se vypořádal s originálním projevem Briana Johnsona téměř dokonale a je jeho věrným obrazem. V repertoáru mají desítky skladeb australské legendy a s programem z pečlivě vybraných hitů koncertují po celé ČR i v zahraničí. Jejich vystoupení v KD Šeříková je vždy sázkou na jistotu.

A ještě pozvánka na 16. prosince. Tento den se v KD Šeříková odehraje koncert skupiny BSP (Baláž-Střihavka-Pavlíček), původně plánovaný na 22. listopadu. Kvůli nemoci se termín konání o pár dní posouvá. Skupina slaví v letošním roce 25 let od vydání své první desky. Písním BSP dominuje nezaměnitelný vokál Kamila Střihavky, dravé kytarové riffy a sóla Michala Pavlíčka i baladické popové klávesy Oty Baláže. V letošním roce přicházejí tito výteční hudebníci se skvělou zprávou pro své fanoušky, a to s koncertním comebackem k příležitosti 25. výročí vzniku BSP. Turné čítá 25 exkluzivních koncertů po celé republice. Pro fanoušky bude bonusem i nový singl, vlajková loď jejich koncertního návratu. Hostem koncertu bude pražská rock-grungeová parta Nevereasy. Každý z členů přinesl do kapely jiné vlivy od Pearl Jam přes Metalliku po U2, což dohromady tvoří unikátní zvuk Nevereasy, který u nás nemá obdoby.