Do konce víkendu nafoťte, kde rádi divočíte…

Čtyřdenní exkurze do šumavské divočiny v NP Šumava a NP Bavorský les pro dvě osoby, a to v létě příštího roku, čeká na výherce fotosoutěže „Kde rádi divočíte?“. Ta se uzavírá už tuto neděli 19. listopadu, a to přesně ve 23:59 hodin. Milovníci a ohleduplní návštěvníci divoké přírody tak mají posledních několik dní na pořízení a přihlášení svých fotografií, pro které může veřejnost také několik posledních dní hlasovat. Soutěžní web Hnutí DUHA je na adrese http://www.ceskadivocina.cz/fotosoutez.

foto: www.npsumava.cz

Milovníci přírody, kteří do této chvíle přihlásili 351 fotografií z míst „od Šumavy po Beskydy“, mohou získat zajímavé ceny. Lidé stále mohou přihlásit jakékoli fotky, které budou zachycovat naši divokou přírodu a její podoby, ať už to jsou meandrující koryta řek, tlející dřevo či rozlehlá rašeliniště, ale i rostliny a zvířata, která v ní mají svůj domov.  Hodnota výhry je kromě penězi nevyčíslitelného prožitku a poznání  vyjádřena i cenou 5600 Kč, tedy výší účastnického poplatku pro dva. Exkurze se koná pod vedením odborného průvodce a vede  do nejvzácnějších míst Šumavy.

Lidé se také mohou připojit k výzvě Hnutí DUHA s názvem Divočina všemi deseti: www.ceskadivocina.cz/vyzva.  Má politiky motivovat k lepší ochraně divoké přírody u nás. Divočina totiž umožňuje svobodný život vzácným zvířatům a rostlinám, tvoří nenahraditelné přírodní dědictví, ochraňuje nás před suchem a povodněmi, podporuje šetrnou turistiku i místní rozvoj, nabízí možnosti pro vzdělávání a výzkum a vzbuzuje odpovědnost za sebe, naše děti a vnoučata. Obnovuje také pestrou, reprezentativní mozaiku lesů typických pro naši krajinu. Ke sběru podpisů se připojují dobrovolníci v celé zemi a od počátku srpna výzvu podpořilo už téměř deset tisíc lidí.