Do Dvorany slávy hejtmana Plzeňského kraje vstoupil sládek, režisér a trenérka

Noví členové Dvorany slávy. Foto: Plzeňský kraj

Už pojedenácté se otevřela Dvorana slávy hejtmana Plzeňského kraje, aby do ní vstoupily další tři významné osobnosti regionu v oblasti podnikání, umění a sportu. Dvorana uvítala manažera a jednoho z nejznámějších sládků Václava Berku, předního českého filmového režiséra Jaroslava Soukupa, jehož nejúspěšnější filmy i seriál se odehrávají v Plzni či na Šumavě. Třetí osobností, kterou do Dvorany slávy uvedl hejtman Josef Bernard (ČSSD) se stala dlouholetá prvoligová hráčka a trenérka házené Libuše Škvařilová.

Trojice osobností převzala z rukou hejtmana pamětní list a charakteristický kámen – achát. Všichni tito lidé se narodili nebo jsou spjati s Plzeňským krajem a svojí pracovitostí, houževnatostí, profesionalitou, ale i morálními a lidskými vlastnostmi překračují jeho hranice. Do Dvorany slávy doposud vstoupilo 40 osobností.

foto: Plzeňský kraj

„Dnes se to celebritami nejrůznějšího druhu v médiích jenom hemží. Dvorana slávy je ale trochu jiný šálek kávy. Každý rok představujeme krajany, kteří mohou být hrdí na svůj profesionální život a úspěchy. Letos se obzvlášť dobře doplňují. Sládek, mistr svého řemesla, reprezentantka a trenérka, která zasvětila celý svůj život sportu a známý režisér, jehož kulisy často tvoří nás kraj či Plzeň,“ uvedl hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard při zahájení slavnostního ceremoniálu.