Do divočiny povede letos více tras

Šumava - ilustrační foto

Ani v letošní sezoně nebudou chybět oblíbené výlety do divokého srdce Národního parku Šumava. Průvodci divočinou pro letošek chystají ještě o stovku víc termínů než vloni a třicet tras jinak zakázanou šumavskou přírodou. Novinkou bude také start výletů z Horské Kvildy.

S průvodci se do divočiny můžete letos vydat již desátým rokem. Z původních sedmi tras, na něž vyráželi zájemci ve 41 termínech, se stala vyhledávaná atrakce, která zájemce zavádí do jinak nepřístupných oblastí. Letos budou registrovaní návštěvníci vyrážet na 30 různých tras a termínů je už 140!

Mezi nejoblíbenějšími stálicemi zůstává například výlet do kaňonu řeky Křemelné, Vltavské luhy, Modravské pláně, Boubínský prales, Černé jezero nebo Polom. Letos k těmto místům přibude také několik lokalit v centrální části národního parku a především Šumavských plání, kam se nově bude vycházet třeba i z Horské Kvildy, tak i méně frekventovaných oblastí. Třeba podél Řasnice na jihu Šumavy. Rozšíří se také nabídka termínů dvoudenních výprav, při nichž můžete za dva dny poznat divokou přírodu Šumavy a sousedního Bavorského lesa.

Všechny detaily k výpravám za šumavskou divočinou budou zveřejněny v květnu na webových stránkách Správy NP Šumava.