Do depa na pivo, preclík, bavorský folklor i moderní jazz

Ve dnech 13. – 15. 10. 2016 vyvěsí DEPO2015 modro-bílé vlajky a bude zvát na Bavorsko-český kulturní festival, letos pořádaný pod novou značkou „TREFFPUNKT“. Jde o třetí ročník akce, jejíž základy položila přeshraniční spolupráce na projektu Evropské hlavní město kultury 2015. Nabídne průřez soudobou i tradiční kulturou a umění našich sousedů, přehlídku česko-bavorských přeshraničních kulturních aktivit i gastronomické zážitky.

Almrausch Stamm Regensburg (8)Program v areálu Kreativní zóny DEPO2015 zve na ochutnávku kuchyně našich sousedů, koncerty, promítání filmů, literární odpoledne, aktivity pro rodiny s dětmi, bavorský i český folklor. Vedle hudby, zpěvu a tance nabídne také workshopy nebo doprovodný program k Bavorsko-české zemské výstavě věnované Karlu IV. Na sobotním závěrečném koncertě vystoupí české i bavorské hudební formace. Chybět nesmí ani klasická bavorská pivní zahrada „Biergarten“ s bavorským pivem i lahůdkami, jako pečená kolena, bavorské klobásky či preclíky. Milovníci piva se mohou těšit na dva druhy piva Bischofshof i plzeňské zlato samozřejmě do skla.

„Ekonomická spolupráce s Bavorskem je pro ČR klíčová. Treffpunkt je ale o kultuře, která spojuje, a hlavně o zábavě. Osobně zvu na pivo každého, kdo se odváže a dorazí v národním kroji, ať už bude bavorský či třeba chodský,“ slibuje Jiří Suchánek, ředitel Plzně 2015, která festival připravila spolu s partnerským městem Regensburg, historickým parkem Bärnau, Goethe-Institutem Prag a Zastoupením Svobodného státu Bavorsko v ČR. To přispělo k obohacení tohoto festivalu koncertem hornofalckého nositele kulturní ceny a jazzového hudebníka Andrease Domberta.

„Díky bavorsko-českému festivalu Treffpunkt v Plzni dosáhla již nyní úzká a plodná spolupráce mezi východním Bavorskem a západními Čechami dalšího vrcholu. Po úspěšné bavorské kooperaci na programu Evropského hlavního města kultury 2015 je festival pro Čechy a Bavory další pěknou příležitostí k setkání a dialogu,“ dodává bavorská ministryně pro evropské záležitosti a regionální vztahy, Dr. Beate Merk.

Plzeňské části festivalu předcházela třídenní prezentace české kultury v partnerském Regensburgu. V prostorách radnice, klubu pro mladé (W1) a klubu Degginger spojujícím kulturu a kreativní podnikání se ve spolupráci s Festivalem Finále představila soudobá česká kinematografie a pestrá skladba plzeňských hudebních skupin, ke slovu přišla i témata kreativních průmyslů a možností kulturní spolupráce.

Treffpunkt: bavorsko-český festival se koná pod záštitou Ministerstva kultury ČR a Bavorského státního ministerstva vzdělávání a kultury, vědy a umění. Akci spolufinancuje Statutární město Plzeň, Ministerstvo kultury ČR a Česko-německý fond budoucnosti.