Dny vlka, rysa ostrovida a jelena na Šumavě

Do letní turistické a návštěvní sezóny už vstoupil také Národní park Šumava, který tak otevřel všechna svá sezónní informační centra. Infocentra Rokyta, Idina Pila, infobod Soumarský most budou v květnu a říjnu v provozu o svátcích a víkendech, od června do září pak každý den. Jen Březník a Poledník se otevře až o víkendu 19. a 20. května, protože kvůli vysoké sněhové pokrývce, která dlouho znemožňovala přístup na Poledník i Březník, nebylo možné připravit jejich provoz. 

fotopasti zachytily vlky, foto: npsumava

„Od června do října se na informačních střediscích i návštěvnických centrech uskuteční desítky programů pro veřejnost od přednášek, kdy hostem bude například Petr Jan Juračka až po nejrůznější tvořivé dílny. Připravujeme také Den vlka obecného v Návštěvnickém centru Srní, a to ve středu 18. července, o měsíc později Den Rysa ostrovida a jelena evropského v NC Kvilda. Při obou programech bude připravena interaktivní stezka s množstvím úkolů pro všechny cílové skupiny, odborná přednáška, ale také něco z rukodělné tvorby,“ uvedla vedoucí informačních a návštěvnických středisek NP Šumava Martina Kučerová.

foto: www.npsumava.cz

U příležitosti 160 let Boubína a roku pralesů je vyhlášena výtvarná soutěž pro všechny cílové skupiny „Pralesy a jejich mýtické postavičky“, která potrvá do konce září 2018. Více informací   na webu Správy NP Šumava nebo v   infocentrech.

„Připravujeme také dvě fotografické výstavy. Jedna bude věnována šumavským pralesům, které při přípravě knihy Pralesy Šumavy prošel fotograf Tomáš Čamra. Ta bude od června po celou sezónu k vidění na NC Kvilda. V informačním středisku Idina Pila budou zase k vidění fotografie z Boubínského pralesa,“ zve fotograf Správy NP Šumava Štěpán Rosenkranz.