Dlouholetý šéf PMDP Michal Kraus rezignoval na post generálního ředitele

Michal Kraus končí ve funkci generálního ředitele PMDP.

VÍME PRVNÍ – Na funkci generálního ředitele Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP) rezignoval v pátek na vlastní žádost Michal Kraus. Stalo se tak při jednání představenstva městské společnosti. Ve funkci zůstane Michal Kraus do 30. června. Ve vedení společnosti působil asi 16 let.

„Mohu potvrdit, že jsem obdržel od Michala Krause oznámení o odchodu z funkce generálního ředitele na jeho vlastní žádost. I nadále zůstává členem představenstva PMDP. Představenstvo jeho žádost akceptovalo,“ informoval Roman Zarzycký (ANO), předseda představenstva PMDP a první náměstek primátora města Plzně.

Po jednání představenstva pověřil Zarzycký dočasným vedením společnosti PMDP současného dopravně provozního ředitele Jiřího Ptáčka. Ten převezme vedení PMDP od 1. 7. 2019 až do doby, kdy bude na základě výběrového řízení ustanoven nový generální ředitel společnosti.

Předseda představenstva PMDP Roman Zarzycký odmítl spekulace, že by odchod Krause nějak souvisel s jeho příchodem na post šéfa představenstva této městské společnosti. V dubnu Kraus čelil kritice související s exekucemi dětských dlužníků, od kterých dopravní podniky vymáhaly prostřednictvím advokátní kanceláře pohledávky za neuhrazené jízdné. Tyto částky se v některých případech vyšplhaly až na desítky tisíc korun.

Vyjádření Michala Krause k aktuálnímu kroku zjišťujeme.