Divokou jízdu čtyřkolky zastavil až náraz do stromu, řidič se zranil

Ilustrační foto

Doslova řetězovou reakci průšvihů spustil čtyřicetiletý muž, který havaroval na čtyřkolce a při nehodě se zranil. Motorista se projížděl na čtyřkolce ve středu odpoledne poblíž koupaliště Podhájí u Horšovského Týna. Při projíždění levotočivé a pravotočivé zatáčky dostal smyk na suchém povrchu pokrytém částečně štěrkem smyk. Vyjel vpravo na pravou krajnici, kde pravou přední částí motocyklu narazil do vzrostlého smrku.

„Po nárazu do stromu se motocykl odrazil na střed komunikace a motocyklista byl vymrštěn na levý okraj silnice. Bezprostředně po nehodě došel do blízké restaurace, kde požádal o příjezd vozidla rychlé lékařské pomoci. Zdravotníci pak muže převezli k ošetření do Domažlické nemocnice, kde zůstal hospitalizován. Dechová zkouška měla negativní výsledek,“ uvedla mluvčí policie Dagmar Brožová.

Tím ale problémy zraněného muže zdaleka nekončí. Policisté totiž při vyšetřování dopravní nehody zjistili, že muž není držitelem řidičského průkazu a že motocykl měl propadlou technickou prohlídku s platností do září 2016. Škoda na čtyřkolce byla vyčíslena na 20 tisíc korun.