Divočák způsobil srážku dvou vozidel, sám při nehodě zahynul

Divočák se stal obětí nehody, kterou sám způsobil. Foto: Policie ČR

Divoké prase přebíhající přes silnici I/26 mezi obcemi Březí a Draženov zavinilo vážnou nehodu dvou osobních automobilů. Obě auta skončila po vzájemném střetu v silničních příkopech. Jedno z nich se převrátilo na střechu. Zvíře na místě zahynulo. Motoristé vyvázli bez zranění.

Divoké prase způsobilo nehodu dvou osobních automobilů. Foto: Policie ČR

„Osmapadesátiletému řidiči vozidla tovární značky Mitsubishi náhle vběhlo do jízdní dráhy z pravé strany divoké prase. Střetu nedokázal zabránit. V důsledku nárazu se vozidlo vychýlilo ze své jízdní dráhy do levého jízdního pruhu, kde však v tu dobu projížděl osmačtyřicetiletý řidič osobního vozidla tovární značky Kia. Oba automobily se srazily,“ popsala nehodu mluvčí policie Dagmar Brožová.

Takto dopadlo po střetu jedno auto. Foto: Policie ČR

Vozidlo Mitsubishi se po střetu odrazilo do pravého silničního příkopu, kde skončilo na střeše, zatímco vozidlo Kia havarovalo v levém silničním příkopu. Požití alkoholických nápojů před jízdou u obou řidičů policisté vyloučili dechovými zkouškami. Škoda na vozidle Mitsubishi byla vyčíslena na 30 tisíc korun, na vozidle Kia na 70 tisíc korun.

Nehoda se stala na rovném úseku silnice. Foto: Policie ČR

Na místo dopravní nehody se dostavil myslivec mysliveckého sdružení, který si uhynulého divočáka převzal.