Dívka s čerstvým řidičákem nezkrotila vůz a skončila s vozem na střeše

Foto: PČR

Osmnáctiletá řidička nepřizpůsobila rychlost jízdy a při projíždění zatáčky dostala smyk. Hrozivě nehodující nehodu ale přežila bez zranění.

foto: PČR

Dne 7. ledna 2021 v 22:00 hodin došlo na silnici I. třídy č. 22 mezi obcemi Kdyně a Domažlice v katastru obce Spáňov k dopravní nehodě. „Osmnáctiletá řidička osobního automobilu tovární značky Volkswagen Golf jela od Kdyně na Domažlice. Nepřizpůsobila rychlost jízdy zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla, stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, povětrnostním podmínkám a dalším okolnostem, které je možné předvídat. Při projíždění mírné levotočivé zatáčky dostala na mokrém povrchu komunikace s vozidlem smyk. V důsledku toho přejela do protisměru a dále z levý okraj komunikace, kde v silničním příkopu havarovala,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Vozidlo zůstalo převrácené na střeše, dívka ale naštěstí vylezla z auta bez zranění. „Řidička se podrobila dechové zkoušce na alkohol, byla s výsledkem negativním. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 20 tisíc korun,“ dodala mluvčí policie. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích.