Dívčí plavky nesplňují bezpečnostní požadavky. Problém hrozí i při jízdě na tobogánu

foto: ČOI

V síti inspekce skončily dívčí plavky s názvem „For You“, které nejsou v souladu s bezpečnostními požadavky kladenými na dětské oblečení. Problémem jsou funkční šňůrky, jež mohou způsobit vážné problémy například při jízdě na tobogánech.

Podle inspektorů výrobek nesplňuje bezpečnostní požadavky zákona. „Oblečení určené pro malé děti nesmí být navrhováno, vyráběno nebo dodáváno se šňůrami na stažení nebo funkčními šňůrami v oblasti hlavy, krku nebo horní části hrudníku. Oblečení se šňůrou kolem krku musí být zhotoveno bez volných konců v oblasti krku a hrdla. Při hrách a běžném chování hrozí dětem riziko zachycení za funkční šňůry např. za části tobogánů či jiných herních prvků obvyklých na hřištích a koupalištích,“ upřesnila ČOI.

Česká obchodní inspekce uložila prodejci opatření ve formě okamžitého stažení výše uvedených výrobků, jež jsou nebezpečné a které již byly uvedeny na trh a zpětné převzetí výše uvedeného nebezpečného výrobku od spotřebitele, který uvedený výrobek v kontrolované provozovně prokazatelně zakoupil.