Divadelní léto pod plzeňským nebem zopakuje v prostorách DEPO2015 letošní novinku – komedii NOs

Komedie NOs, která měla premiéru 23. července pod širým nebem v Proluce, se díky spolupráci Divadelního léta a Plzně 2015 na podzim vrací k divákům. Dvě představení se odehrají tentokrát pod střechou, v prostorách DEPO2015, ve dnech 21. října a 1. listopadu, vždy od 19 hodin. Inscenace, jejímiž autory jsou režisér Vilém Dubnička a tanečnice a choreografka Adéla Laštovková Stodolová, s hravou lehkostí propojuje činoherní herectví, pohybové divadlo a tanec.

107607+Festival Divadelní léto pod plzeňským nebem se tak poprvé představí publiku mimo tradiční termín červen – červenec a mimo venkovní prostor. „V letošním osmém ročníku se nám vedle činoherních inscenací podařilo rozšířit festival i o Taneční léto, jehož součástí bylo nastudování vlastní původní novinky. Spolupráce s přední osobností českého nonverbálního divadla Adélou Laštovkovou Stodolovou byla skvělá,“ říká Vilém Dubnička, režisér a spoluautor inscenace a umělecký ředitel Divadelního léta pod plzeňským nebem.

Inscenace NOs svou poetikou zapadá do atmosféry venkovních představení Divadelního léta. Její humor je křehký, jemný a něžný, ale i břitký, nemilosrdný a černý, založený na situacích, na odhalování „klaunů“ – silných a slabých míst osobností samotných herců. Hlavní rekvizita klaunský nos zůstává pouze východiskem pro hledání humoru a smutku v sobě. Účinkují Eliška Křenková, Jana Epikaridis, Diana Toniková, Jana Zenáhlíková, Jan Meduna a Petr Šmíd.

Divadelní léto pod plzeňským nebem se řadí mezi největší open air divadelní akce v České republice. 8. ročník festivalu navštívilo od 17. června do 25. července více než 6 500 diváků. Program letos nabídl premiérovou inscenaci Prokletí rodu Baskervillů aneb Pozor, zlý pes! s Pavlem Baťkem v roli Sherlocka Holmese, reprízy loňské komedie Lhář s Romanem Zachem i letošní novinku – Taneční léto, které zahrnovalo představení Malá smrt a původní autorskou komedii NOs.

Divadelní léto pod plzeňským nebem pořádá PaNaMo z.s., festival je podporován Statutárním městem Plzeň, společností Plzeň 2015, o.p.s. a Plzeňským krajem.

Vstupenky na komedii NOs jsou v prodeji prostřednictvím sítě Plzeňská vstupenka. Více informací najdete na www.divadelnileto.cz.