Díky Kapce naděje budou mít děti v nemocnici nové hřiště

Prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje Vendula Svobodová. Foto: FN Plzeň

Zástupci Nadačního fondu Kapka naděje předali Fakultní nemocnici Plzeň nové dětské hřiště, které bude sloužit pro zpestření pobytu v nemocnici malým pacientům.

Děti se mohou těšit na řetězovou houpačku, sedátko Baby, kolotoč na sezení s vnitřními sedáky, houpadlo na pružině ve tvaru koníka a auta a domeček MIDI. Všechny prvky splňuje certifikáty kvality a bezpečnosti používání pro nejmenší uživatele. Vybudování dětského hřiště v areálu FN Plzeň stálo 358 677,69 korun.

„S FN Plzeň spolupracujeme od roku 2009, a jsem moc rád, že zde můžeme opět přispět svou “kapkou” pomoci a zpříjemnit tak dětem pobyt v nemocnici, protože právě dětské hřiště je místo, kde mohou alespoň na chvíli zapomenout na svou nemoc a trápení,“ říká Jan Fischer, ředitel Nadačního fondu Kapka naděje.

Za všechny malé pacienty, kteří budou v příštích letech hřiště navštěvovat, poděkovala dárcům náměstkyně pro ošetřovatelskou péči FN Plzeň Andrea Mašínová. „Velmi si vážíme dobrého srdce nadačního fondu Kapky naděje, který přináší našim malým onkologickým pacientům okamžiky radosti a naděje.  Velké poděkování patří i všem partnerům NF Kapka Naděje, nové prvky na dětském hřišti rozzáří úsměvy našich dětských pacientů i jejich rodičů a všichni alespoň na malou chvilku zapomenou na pobyt na nemocničním lůžku,“ prohlásila.