Digitální budoucnost na obou stranách společné hranice

Po velmi úspěšné premiéře v roce 2017, se bude ve čtvrtek 19. dubna 2018 konat v  HAIDL-Atriu v Röhrnbachu (okres Freyung-Grafenau) 2. Bavorsko-český den pro firmy. Hlavním tématem je digitalizace včetně možností pro firmy v česko-bavorském hospodářském prostoru. Touto akcí vytváří Evropský region Dunaj-Vltava a Niederbayern-Forum přeshraniční platformu dialogu a diskuze pro zástupce podniků z Jihočeského a Plzeňského kraje a ze sousedního Dolního Bavorska.

Dopad digitálních změn je komplexní. Kde jsou proměny způsobené digitalizací skutečně relevantní? Jaký je význam digitalizace z perspektivy manažerů a zaměstnanců našich firem? Jaké požadavky vznikají u infrastruktury, kvalifikace a vzdělávání? Usnadňuje digitalizace přeshraniční obchodní procesy? Kdo poskytuje poradenství a podporu při řešení nových výzev?

Druhý Bavorsko-český den pro firmy si klade za cíl svou širokou sítí kooperačních partnerů firmám z Dolního Bavorska a Čech pomoci nalézt odpovědi na  otázky typu význam digitalizace z perspektivy manažerů a zaměstnanců  firem.  Pro firmy budou v popředí informace z praxe a Best Practice, dále pak intezivní přeshraniční networking. Podniky ze všech odvětví mohou využít tuto přeshraniční platformu, aby získali nové kontakty k dalším firmám a univerzitám z Čech a z Bavorska. Bavorsko-český den pro firmy podporuje vytvoření nových obchodních vztahů a prohloubení stávajících ve společném hospodářském prostoru.