Devět mistrovských medailí a historický zápis v disku pro atlety z Plzně

Trio plzeňských diskařů. Bratři Forejtové a Petr Procházka

Mistrovství ČR v atletice do 22 let přineslo AK Škoda Plzeň devět cenných kovů a jeden historický zápis. V disku totiž atleti západočeského klubu brali všechny medaile.

Plzeňská atletika i díky tomuto šampionátu potvrdila pozici mezi absolutní top týmy. Zápis hodného rekordu byl k vidění v disku mužů, kde si všechny tři medaile rozebrali plzeňští závodníci v pořadí Michal Forejt, Jakub Forejt a Petr Procházka.

Výškař Josef Adámek, který bude reprezentovat na ME do 22 let, potvrdil roli favorita a stal se díky výkonu 211 centimetrů mistrem ČR. Stříbro z pražského šampionátu visí na krku i dálkařce Lindě Suché za 617 centimetrů.

Linda Hettlerová nejdříve vybojovala stříbro na nejkratším stometrovém sprintu, ale hlavně byla součástí juniorské reprezentační štafety 4×100 metrů, která překonala český rekord výkonem 45,25.

Bronz na krku, ale zklamání na tváři měl po závodě Filip Ličman na 400 metrů překážek, kterého potkal při závěrečném finiši o zlato karambol s poslední překážkou a jen těsně uhájil alespoň bronzový kov. To Radek Juda měl radost z bronzu mnohem větší, když skončil v oštěpařském sektoru na třetím místě a získal pro sebe první seniorskou medaili. Poslední medailový zápis pro AK ŠKODU Plzeň byla bronzová štafeta mužů na 4×100 metrů ve složení Procházka-Urbánek-Hes-Rež.