Dětský domov ve Staňkově má nový sociální automobil. Přispělo přes padesát firem

foto: DD Staňkov

Dětský domov, Staňkov získal zdarma již druhý sociální automobil. Domov využije zcela novou Dacii Dokker především na cesty k lékaři, na výlety, školní akce, ale také k zajištění běžného chodu zařízení. Ředitelce domova, Janě Koubové, automobil předal zástupce poděbradské reklamní agentury Kompakt, která projekt organizuje. Předání automobilu se zúčastnili také zástupci sponzorujících firem, díky kterým mohl být vůz zakoupen.

Ředitelka dětského domova Jana Koubová dnes převzala již druhý sociální automobil, na který přispělo 53 firem a jednotlivců z okresu Domažlice a okolí. Jedná se v celkovém pořadí již o 738. automobil předaný v rámci projektu Sociální automobil. „Ve většině dětských domovů se vozový park nenachází v nejlepším stavu. Tato zařízení získávají nové auto obtížně, proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a pomoci těm, kteří v životě nemají stejnou startovní čáru jako my. Rád bych poděkoval všem firmám i jednotlivcům, kteří se na financování vozu pro děti z Dětského domova, Staňkov podíleli,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt, který dále dodává, že se sociální projekt realizuje bez podpory jakýchkoliv dotací a grantů.

Dětský domov, Staňkov poskytuje péči dětem od 3 do 26 let. „Jsme nadšení z nového sociálního automobilu, který nám poslouží zejména k dopravě dětí k lékaři, na výlety, školní akce, ale také k zajištění běžného chodu zařízení. Ráda bych poděkovala všem, kteří se na financování vozu podíleli, včetně reklamní agentury Kompakt, jež celý projekt zorganizovala. Mám velikou radost z toho, že se lidé a firmy rozhodli náš domov podpořit,“ uzavřela Jana Koubová, ředitelka dětského domova.