Dětské knížky mají svátek v plzeňské knihovně

Den pro dětskou knihu

V dětském oddělení Knihovny města Plzně se chystá čtení a povídání o knihách. Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlašuje již 12. ročník celostátní akce Den pro dětskou knihu. Termín je stanoven na 1. prosince 2018.

„Jako každý rok, i letos se připojíme a pro děti i jejich rodiče máme připraven pestrý program. Vše se ponese ve veselém  „kočičím“ duchu. Malé čtenáře čeká výstava o kočkách, stejné téma budou mít i soutěže, kvízy a křížovky, “ směje se vedoucí Ústřední knihovny pro děti a mládež Petra Pekárková. „Se svým autorským čtením a  povídáním přijede spisovatelka Růžena Bauerová, autorka dětských knih. Číst bude především z Kočičích příběhů. Knihu, po jejímž přečtení by děti usínaly s úsměvem na tváři, psala pro svá vnoučata a chtěla ji mít plnou radosti a laskavosti. Najdeme zde úsměvné a  milé příběhy koťátka, které vyrůstá v dospělou kočku. Protože v předvánočním čase je vhodné myslet i na dárky, její knihy si po besedě mohou dospělí návštěvníci zakoupit a nechat podepsat.

Chybět nebude ani oblíbená tvůrčí dílna, kde si své vánoční překvapení připraví zase děti. Budou si moci vyrobit a odnést domů papírovou kočku na okno, která se dívá dovnitř i ven. Celé dopoledne chápeme nejen jako oslavu svátku dětské knížky, ale také jako slavnostní uzavření kalendářního roku s tím, že se tak trošku naladíme na adventní atmosféru,” zakončuje knihovnice. Akce se koná v 1. patře  hlavní budovy v ulici B. Smetany 13 mezi 10. a 12. hodinou. Vstup je volný.