Dětské hřiště, které poničil opilý řidič, se dočká oprav. Škody vyšplhaly na 40 tisíc

Škodu kolem 40 tisíc korun způsobil opilý cizinec, který vjel se svým vozem před dvěma týdny na dětské hřiště v Ledecké ulici v Bolevci a doslova ho zdemoloval. Městský obvod Plzeň 1 čekala na kontrolu likvidátora, teď už plánuje opravu tak, aby hřiště mohlo být znovu bezpečně užíváno dětmi.

Několik dnů muselo zůstat hřiště v poničeném stavu. Obvod v minulém týdnu informoval o tom, že se čeká na zadokumentování likvidátorem. „Koncem minulého týdne proběhla prohlídka místa poškození pracovnicí pojišťovny a následně ÚMO Plzeň 1 zajistil odstranění poničených částí oplocení a zdemolované lavičky. V současné době zajišťujeme opravu tak, aby hřiště mohlo být opět bezpečně užíváno. Budou dodány a osazeny nové plotové díly a instalována nová lavička,“ informoval první plzeňský obvod.

K nehodě došlo ve čtvrtek 12. září ve večerních hodinách. Osmadvacetiletý cizinec, který řídil vozidlo značky Mitsubishi Carisma, nezvládl vlivem požitého alkoholu řízení vozidla a narazil do ocelového plotu dětského hřiště, kdy poškodil i zařízení hřiště. Řidič nadýchal přes dvě promile alkoholu.