Děti z 8. třídy našly u Chodové Plané vojenskou munici, nález oznámila jejich učitelka

foto: Policie ČR

Dva žáci ze ZŠ v Plané našli v lesním porostu za Chodovou Planou předměty připomínající vojenskou munici. Přivolaný pyrotechnik jejich nález potvrdil.

foto: Policie ČR

„Plánští policisté přijali minulý týden v pátek oznámení od jedné pedagožky ze Základní školy v Plané, která uvedla, že zaregistrovala, jak se při výuce dva žáci bavili o tom, že za obcí Chodová Planá nalezli předměty připomínající vojenskou munici,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková s tím, že následně policistům jeden ze žáků, kteří předměty nalezli, ukázal místo nálezu, které se nacházelo v lesním porostu za Chodovou Planou. Policejní pyrotechnik nález identifikoval jako cvičnou munici, přičemž se jednalo o 3 ruční protitankové granátomety s neúplnou hlavicí a 3 spodní části protitankových granátometů.

„V souvislosti s tím policisté radí, aby lidé, při nálezu munice, s ohledem na svoje bezpečí, vždy kontaktovali policii, s municí nemanipulovali a chovali se k ní tak, jako by byla stále funkční. Její bezpečnou likvidaci pak zajistí policejní pyrotechnik,“ dodala Jiroušková.