Děti se sešly ruku v ruce pod cirkusovým šapitó

Setkání dětských světů bude tentokrát v pravěku

Setkání dětských světů, které se tentokrát konalo pod cirkusovým  šapitó, uspořádalo hejtmanství Plzeňského kraje letos už posedmé. Tradiční akce, při které se sejdou děti z dětských domovů a děti z řad nejširší veřejnosti, aby si užily zábavu a dobrodružství, se letos uskutečnila na Velké louce v Plasích.

Po krátkém zahájení vystoupil zpěvák Adam Mišík, který potěšil návštěvníky akce také autogramiádou. Děti z dětských domovů si připravily i v letošním roce vystoupení plná tance, zpěvu i mluveného slova.

Žonglování si vyzkoušel i hejtman

Po celý den bavil návštěvníky akce Cirkus trochu jinak, který představil provazochodce, žongléry, vystoupení intrikářů nebo akrobacii na šálách spojenou s možností vyzkoušet si tuto netradiční sportovní disciplínu. Nechyběli chůdaři, bublinový workshop ale i tradiční pouťový kolotoč. Se zumbou a diskopárty pobavilo malé i velké prasátko PIGY, svezení na koních nabídli zástupci sdružení S. O. S. – Život pro koně.

Součástí programu bylo vyhlášení soutěže pro děti z dětských domovů, které zřizuje Plzeňský kraj, o nejhezčí obrázek z návštěvy plzeňské ZOO. Ceny předával vítězům jednotlivých kategorií hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard, který si s dětmi také během dne vyzkoušel žonglování a další netradiční zábavu. Pro všechny návštěvníky z řad veřejnosti byla připravena soutěž o ceny, mezi které patřily například tři rodinné vstupenky do netradiční rodinné ZOO Plasy.