Desítky sportovních aktivit si vyzkoušejí lidé na Sportmanii Plzeň

Největšími lákadly čtvrtého ročníku Sportmanie Plzeň budou lidský stolní fotbal, velká vodní skluzavka, lanový park nebo lezecká stěna. Na programu jsou i besedy se sportovci a autogramiády a také přednášky o zdravém životním stylu. Sportmanie Plzeň otevře své brány od 17. do 24. srpna.

Slavnostní zahájení se uskuteční v sobotu 17. srpna a letos se ponese v duchu oslav 100. narozenin slavného cestovatele, plzeňského rodáka Miroslava Zikmunda. Návštěvníci se mohou těšit na taneční průvody z těch koutů světa, které cestovatelé Zikmund a Hanzelka navštívili, adrenalinovou slackshow, představení youtuberky Míny včetně autogramiády nebo vystoupení finalisty The Voice! Jakuba Moulise. Zahájení vyvrcholí 3D projekcí horolezců a cestovatelů Honzy Trávníčka a Marka Audyho.

Kromě sportovních stanovišť, která se budou opět po třech dnech střídat a objeví se mezi nimi možná i dosud neznámé aktivity, budou k největším lákadlům pro vyznavače pohybu patřit lidský stolní fotbal, obrovská vodní skluzavka, originální autodráha, stanoviště s virtuální realitou, lanový park v korunách stromů či lezecká stěna. Pro děti do 15 let připravilo město Plzeň stejně jako loni originální medaile. „I v letošním roce se snažíme děti nejen obdarovat, ale zároveň motivovat a podpořit tak samotný smysl soutěžního sportu. Proto děti získají v prvních třech dnech pouze medaili bronzovou, v druhém bloku stříbrnou a kdo navštíví Sportmanii Plzeň v posledním třídenním bloku, získá medaili zlatou,“ vysvětlil vedoucí odboru sportu, Smart Cities a podpory podnikání Přemysl Švarc.

Pro návštěvníky jsou opět nachystány odborné přednášky, workshopy nebo autogramiády sportovců nejúspěšnějších plzeňských klubů – hokejistů, házenkářů, fotbalistů nebo pozemních hokejistů.

Na startu každého dne bude možné znovu rozpohybovat tělo a začít den lépe při ranních rozcvičkách, které se budou konat v pracovních dnech vždy od 7 a od 8 hodin a o víkendech o hodinu později, tedy od 8 a od 9 hodin. V sobotu 24. srpna od 16 hodin se bude v rámci Sportmanie konat rodinný běh plný zábavy nazvaný Letní párty běh.

Do celé akce se zapojí také jednotlivé městské obvody. „Každý starosta nebo jeho zástupce bude mít možnost prezentovat svůj obvod přímo v místě konání. Někdo chystá například speciální běh. Na místě navíc návštěvníci budou vědět, co za kluby je přímo na obvodě,“ uvedl náměstek primátora Roman Zarzycký, podle jehož slov je to signál toho, že i jednotlivé obvody si uvědomují, že je to akce pro všechny občany. „Akce otevírá široké obzory, návštěvníci si mohou vyzkoušet něco, o čem ještě neměli tušení,“ dodal.