Derby? Pro mě hodně prestižní, říká plzeňský střelec Straka

foto: HC Škoda Plzeň

Pět domácích zápasů bez výhry, až v neděli se hokejisté Plzně dočkali. Štěstí jim přineslo západočeské derby, v němž Škodovka zvítězila 6:3. Dva góly vstřelil plzeňský odchovanec Petr Straka. „Bylo to pro mě prestižní, když pocházím z Plzně,“ přiznal po zápase.

Byl to ideální zápas? Dařily se přesilové hry, oslabení..
Kdyby to bylo ideální, vyhrajeme 6:0. V naší situaci ale musíme vzít, co máme. Je to po dlouhé době, jsme rádi a věřím, že se od toho odpíchneme.

Byl to zápas, který vám seděl. Zejména asi i proto, že se hrálo útočně. Přijali tedy hosté vaši taktiku? 
To si nejsem jistý, jestli jsme spíš nepřevzali my  jejich. Mají výborné protiútoky, když jsme koukali na video, takhle dávají většinu branek. Mají šikovné útočníky, podporují to obránci. I když jsme to věděli, lítali nám tam a byli nebezpeční. Zaplať Pánbůh, že nám tam branky napadaly, že jsme je přestříleli a body zůstaly v Plzni.

Jste Plzeňák. Berete derby prestižněji?
Je jasné, že když jsem tady na tom zimáku vyrostl, tak to člověku nedá. Když pak stojím na modré čáře, rozpumpují mi fanoušci krev v žilách. Ale určitě se na zápasy vždy těším, protože v obou městech je atmosféra vždy skvělá. Na druhou stranu pak na ledě jsou důležité tři body a je to duel jako každý jiný.

Dá se střetnutí srovnat s úterní odvetou Ligy mistrů? 
Švédové jsou hokejově trochu jiní. Jsou výborní na puku a než spíše rychlé protiútoky, tak hru podrží a strašně rychle si to pak rozdávají. Mají i širší hřiště, takže jim více umožňovalo vysouvat jednoho hráče v plné rychlosti na našeho obránce, což se potom již strašně špatně zachytává.